III BIEG BORÓW DOLNOŚLĄSKICH - CHOCIANÓW 18.03.2012

Bezchmurne niebo i wysoka jak na marzec, sięgająca dwudziestu stopni temperatura towarzyszyły uczestnikom III Biegu Borów Dolnośląskich, który odbył się 18 marca 2012 roku w Chocianowie. Bieg ten został zorganizowany przez Klub Biegacza Zdyszaaani Chocianów oraz Klub Olimpijczyka działający przy Zespole Szkół w Chocianowie. Na linii startu usytuowanej obok boiska wielofunkcyjnego na osiedlu Zwycięstwa stanęły 74 osoby, które rywalizowały w trzech kategoriach: bieg na dystansie 10 kilometrów, bieg na dystansie 3 kilometrów oraz nordic walking na dystansie 3 kilometrów. Długa trasa licząca dokładne 9360 metrów przebiegała tak jak podczas zeszłorocznych zawodów i prowadziła leśnymi drogami wokół Góry Bucznik. Krótka, niespełna trzykilometrowa i całkowicie płaska trasa wiodła jedynie skrajem lasu.

Dystans trzech kilometrów najszybciej przebiegł Adrian Ściubidło z Chocianowa, wśród kobiet pierwsza była Krystyna Jackiewicz z Ogrodzisk. W kategorii nordic walking pierwsza na mecie była Krystyna Łysiak z Chocianowa, natomiast wśród mężczyzn Lucjan Zawadzki z Przemkowa. Na dystansie 10 km w kategorii kobiet bezkonkurencyjna okazała się Monika Tuczyńska z Głogowa, natomiast wśród mężczyzn najszybszy był reprezentant Klubu Biegacza Zdyszaaani Chocianów Sebastian Grodecki.

Po zakończeniu rywalizacji każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy dyplom, natomiast pierwsze miejsca zostały nagrodzone pucharami. Po ceremonii dekoracji uczestnicy sportowych zmagań oraz osoby towarzyszące spędziły wspólnie czas przy ognisku.

Organizatorzy III Biegu Borów Dolnośląskich składają podziękowania Nadleśnictwu Przemków oraz Panu Adamowi Hrynczyszynowi za techniczne wsparcie imprezy oraz Panu Januszowi Lechowi i Panu Zbigniewowi Machoniowi za fotograficzną obsługę zawodów. Patronat medialny sprawował portal internetowy www.cosanow.pl.

Sebastian Grodecki
POWRÓT