VI MISTRZOSTWA CHOCIANOWA W BIEGACH DŁUGICH 2011
II MISTRZOSTWA CHOCIANOWA W NORDIC WALKING 2011
MISTRZOSTAWA ZESPOŁU SZKÓŁ W CHOCIANOWIE W BIEGACH DŁUGICH


Szósta edycja Mistrzostw Chocianowa w Biegach Długich, oraz rozegrane po raz drugi Mistrzostwa Chocianowa w Nordic Walking, przyciągnęły na start aż 80 uczestników.

Zawody rozpoczęły się od przywitania wszystkich zawodników oraz przypomnienia kolejności rozgrywania poszczególnych biegów. Następnie wszyscy, którzy w tym dniu manifestowali dbałość o własne zdrowie i sprawność fizyczną, przystąpili do rywalizacji w swoich kategoriach. Wszystkie biegi przeprowadzone zostały, mieniącymi się wszystkimi kolorami jesieni, alejkami Parku Miejskiego. Bezsprzecznie w sprawnej organizacji zawodów, pomogła też niezwykle łaskawa dla biegaczy aura. Piękne słońce i temperatura oscylująca w granicach 15°C, nie są rzeczą oczywistą o tej porze roku.

Jako pierwsze przeprowadzono konkurencje dzieci ze szkół podstawowych, zarówno w kategorii dziewcząt jak i chłopców do pokonania było 1250 metrów. Najlepsi na tym etapie rywalizacji okazali się, I - Justyna Partyka, II - Daria Miłek (obie SP Chocianów), III - Małgorzata Hołyńska ("Dzikkus" Rogoziniec), oraz I - Szymon Miłek, II - Sebastian Urbiak, III - Jakub Lisowski (wszyscy SP Chocianów). Kolejne biegi rozegrano wśród młodzieży w wieku gimnazjalnym. Na dystansie 1250 metrów, wśród dziewcząt najlepsze były, I - Magdalena Muszyńska, II - Karolina Jankowiak, III - Katarzyna Kaczyńska (wszystkie Gimnazjum Chocianów). Chłopcy mieli do pokonania 2500 metrów. Zwyciężył Radosław Czerep przed Marcinem Piotrowskim i Tomaszem Fałatem (wszyscy Gimnazjum Chocianów). Zawody w kategoriach open rozegrano odpowiednio na dystansach 2,5 km kobiet i nordic walking oraz 5 km mężczyzn. Wśród kobiet, najlepsze okazały się Zuzanna Hołyńska (znana w Chocianowie pod panieńskim nazwiskiem Tekli, obecnie reprezentująca barw Klubu "Dzikkus" Rogoziniec) przed reprezentantkami Zespołu Szkół w Chocianowie, Roksaną Kamińską i Magdaleną Chrzanowską. Najlepsza z naszych ("Zdyszaaanych") była Justyna Machoń, która zajęła miejsce piąte. W rywalizacji "kijkarzy" pierwsza trójka przedstawiała się następująco: Agnieszka Kozieja, Joanna Faluta, Krystyna Łysiak. Rywalizację mężczyzn zdominowali zawodnicy Klubu Biegacza "Zdyszaaani" Chocianów, którzy zajęli wszystkie stopnie podium. Zwyciężył, jak zwykle bezkonkurencyjny i w dalszym ciągu najszybszy zawodnik "Zdyszaaanych", prezes Klubu, Sebastian Grodecki. Tuż za nim uplasował się Marcin Stróżyński, a trzeci był Daniel Pilichowski. W ramach biegów w kategorii open rozegrano również Mistrzostwa Zespołu Szkół w Chocianowie w Biegach Długich, które stanowiły imprezę towarzyszącą obchodów 50-lecia szkoły.

Po zakończeniu rywalizacji nastąpiło uroczyste wręczenie nagród oraz zakończenie zawodów. Przeprowadzono je na pięknych obiektach Centrum Sportowego im. Polskich Olimpijczyków w Chocianowie. Okolicznościowe medale i nagrody rzeczowe dla najlepszych oraz pamiątkowe dyplomy dla wszystkich uczestników wręczali: pan Ryszard Bartosz Przewodniczący Rady Miejskiej w Chocianowie, pani Krystyna Łysiak Radna Rady Miejskiej w Chocianowie, pan Sebastian Grodecki Prezes Klubu Biegacza "Zdyszaaani" Chocianów oraz pan Piotr Machoń Przewodniczący Klubu Olimpijczyka Zespołu Szkół w Chocianowie.

Zawody odbyły się 29 października 2011, a ich organizatorami byli: Klub Olimpijczyka Zespołu Szkół w Chocianowie oraz Klub Biegacza "Zdyszaaani" Chocianów. Współorganizacji zawodów podjęli się ponadto: UKS "PUMY" przy Gimnazjum w Chocianowie oraz UKS przy Szkole Podstawowej w Chocianowie.

Piotr Machoń

GALERIE ZDJĘĆ Z IMPREZY:

PRZYGOTOWANIE I POMIAR TRASY

ZAPISY - BIURO ZAWODÓW

BIEGI 1

BIEGI 2

NORDIC WALKING

DEKORACJE ZWYCIĘZCÓW

WYNIKI ZAWODÓW

POWRÓT